Nastavení cookies
Adventní soboty v Národním technickém muzeu
24.11.2022 17:23
příspěvkové organizace

Národní technické muzeum zve na zajímavý program na adventní soboty, při kterém si návštěvníci můžou zpestřit čekání na Vánoce. 

 

Historii vodního hospodářství představují dvě nové komorní výstavy v Technickém muzeu v Brně
24.11.2022 16:50
příspěvkové organizace

V průběhu celého prosince 2022 nabídne Technické muzeum v Brně (TMB) dvě komorní výstavy mapující historii vodního hospodářství.

 

Muzea v přírodě zahajují o víkendu adventní a vánoční pořady
24.11.2022 16:33
příspěvkové organizace

Už o tomto víkendu začínají ve dvou muzeích spadajících pod Národní muzeum v přírodě adventní a vánoční pořady. V sobotu 26. 11. mohou návštěvníci Hanáckého muzea v přírodě prožít atmosféru hanáckých Vánoc jako za starých časů. A Muzeum v přírodě Vysočina připravuje od soboty 26. listopadu do neděle 4. prosince výstavu Vánoce na Veselém Kopci spojenou s doprovodným programem. 

 

Registrace do národní expozice na knižním veletrhu v Bologni 2023 byla zahájena
24.11.2022 14:55
příspěvkové organizace
Ve čtvrtek 24. listopadu 2022 byla pro české nakladatele, kteří vydávají literaturu pro děti a mládež, otevřena registrace do národní expozice České republiky na knižním veletrhu v Bologni.
Minstr kultury Martin Baxa a Nina Obuljen Koržinek, ministryně kultury a médií Chorvatské republiky, dnes podepsali Program kulturní spolupráce mezi oběma zeměmi
23.11.2022 21:19
ministerstvo

V prostorách Národní knihovny byl slavnostně podepsán Program kulturní spolupráce mezi Ministerstvem kultury České republiky a Ministerstvem kultury a sdělovacích prostředků Chorvatské republiky, který upravuje kulturní vztahy např. v oblastech kulturního dědictví, audiovize či národnostních menšin. Program bude v platnosti do roku 2025, a poté se bude automaticky prodlužovat. 

 

Jevgenij Kissin v premiéře uvede svou skladbu kritizující ruskou agresi na Ukrajině
23.11.2022 18:39
příspěvkové organizace

Český spolek pro komorní hudbu uspořádá mimořádný koncert, na němž ruský klavírista Jevgenij Kissin, který od roku 2017 žije v Praze, spolu s koncertními mistry České filharmonie, houslistou Janem Fišerem a violoncellistou Václavem Petrem, představí své Trio pro housle, violoncello a klavír. 

 

Šikmý úhel spojil nizozemskou a českou avantgardu napříč Evropou
23.11.2022 18:37
příspěvkové organizace

Jedním z velkých témat evropské kultury je hledání univerzálního jazyka. Jaké by to bylo žít ve světě, v němž si všichni navzájem rozumíme? Ve kterém je babylonská věž jenom vtipnou anekdotou? 

 

Výstava Muzea umění Olomouc odhaluje, jak vzniká architektura
23.11.2022 18:19
příspěvkové organizace

Výstava „Architektura v procesu“ je sondou do práce a komplexního uvažování architekta. Zkoumá, co všechno stojí za finální podobou staveb, jaké kroky k nim vedou a jak architekti ztvárňují svoje trojrozměrné myšlenky. 

 

Česká republika má osm nových národních kulturních památek. Návrh dnes schválila vláda
23.11.2022 12:58
ministerstvo

Vláda na svém dnešním jednání schválila prohlášení osmi kulturních památek za národní kulturní památky.

 

Ministr kultury Martin Baxa zahájil jednání o novele autorského zákona
22.11.2022 14:03
ministerstvo

Minstr kultury Martin Baxa dnes v Senátu zahájil sérii jednání o novele autorského zákona.

 

Ministr kultury Martin Baxa se prostřednictvím videokonference setkal s ministrem kultury a informační politiky Ukrajiny Oleksandrem Tkačenkem před jednáním Rady ministrů kultury v Bruselu
22.11.2022 10:48
ministerstvo

V pořadí třetí videorozhovor ministrů kultury České republiky a Ukrajiny měl za cíl zmapovat aktuální potřeby ukrajinské strany před nadcházejícím zasedáním Rady ministrů kultury v Bruselu, která se uskuteční dne 29. listopadu 2022.

 

Andělský advent v muzeu
16.11.2022 16:30
příspěvkové organizace

Po dlouhých dvou letech, kdy předvánoční program probíhal v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi pouze online nebo z důvodu epidemických opatření neprobíhal vůbec, se mohou návštěvníci opět těšit na advent ve společnosti loutek s mikulášskou nadílkou přímo v muzeu, vánočním Andělem splněných přání, loutkovým divadelním představením s vánoční tematikou nebo večírkem pro seniory.

 

Ceny Patrimonium pro futuro za péči o památky byly uděleny
16.11.2022 15:45
příspěvkové organizace
Národní památkový ústav již podeváté ocenil nejlepší počiny v památkové péči. Slavnostní předávání se uskutečnilo 15. listopadu na Nové scéně Národního divadla v Praze. I letos ho mohli diváci České televize sledovat v přímém přenosu na ČT art. 
Mimořádná akvizice Národní galerie Praha: tajemná Madona z Havraně
16.11.2022 12:20
příspěvkové organizace

Díky prostředkům Ministerstva kultury ČR z programu Integrovaného systému ochrany movitého kulturního dědictví odkoupila Národní galerie Praha ze soukromého majetku unikátní středověkou sochu Madony na andělském trůnu z Havraně (nebo také Madonu s muzicírujícími anděly) od Mistra Bečovské Madony. Vzácná dřevořezba bude restaurována a následně vystavena v Klášteře sv. Anežky České. Mimořádná akvizice byla realizována v hodnotě 4 500 000 Kč.

 

Žádosti o dotaci na individuální projekty přijímáme až do 12. prosince
14.11.2022 16:19
ministerstvo

Ministerstvo kultury vypsalo další výzvy na podporu tvůrčích a studijních projektů fyzických osob.

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Jana Malíková
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: jana.malikova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.