Nastavení cookies
Základy rétoriky – Cesta k přesvědčivému projevu
25.01.2023 17:16
příspěvkové organizace

Chcete umět vyslovit svůj názor, prezentovat myšlenky tak, aby vás ostatní s napětím sledovali? Akademie Institutu umění – Divadelního ústavu zve na kurz Základy rétoriky.

 

O pololetních prázdninách do muzea
24.01.2023 17:06
příspěvkové organizace

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou připravilo zábavné tvoření pro děti jako dárek k pololetnímu vysvědčení. Těšit se mohou na výrobu originálních klíčenek a barevných zvířátek z měkkých drátků a korálků.

 

Martin Baxa ocenil celoživotní práci profesora Zdeňka Zieglera
23.01.2023 15:11
ministerstvo

Rezortní medaili Artis Bohemiae Amicis mu ministr Baxa udělil za jeho mimořádné celoživotní zásluhy o českou vizuální kulturu a šíření dobrého jména české kultury doma i v zahraničí. Ocenění převzali v Nostickém paláci členové rodiny profesora Zdeňka Zieglera.

 

Ministr Baxa ocenil medailí nestora českých sbormistrů profesora Jiřího Koláře
23.01.2023 15:09
ministerstvo

Rezortní medaili Artis Bohemiae Amicis mu ministr Baxa udělil za jeho mimořádnou celoživotní práci pro českou kulturu, za zásluhy o rozvoj sborového života v naší zemi a šíření dobrého jména české kultury doma i v zahraničí. Ocenění převzali v Nostickém paláci členové rodiny profesora Jiřího Koláře.

 

Ministr kultury Baxa se zúčastnil pietní připomínky plzeňských transportů
22.01.2023 18:30
ministerstvo

V plzeňské Staré synagoze si lidé připomněli výročí plzeňských transportů. Pietního aktu se zúčastnila také řada významných hostů; politických zástupců, diplomatů, a zástupců církví. S projevem vystoupil ministr kultury Martin Baxa.

 

Památník Terezín vyhlašuje další ročník literární a výtvarné soutěže
20.01.2023 17:38
příspěvkové organizace

Památník Terezín vyhlašuje na rok 2023 XXIX. ročník literární a XXVII. ročník výtvarné soutěže - Memoriálu Hany Greenfieldové se společným tématem Svět chce být klamán?

 

Národní galerie Praha představuje sezonu 2023
20.01.2023 10:50
příspěvkové organizace

Národní galerie Praha představuje výstavní plán na rok 2023, projekty zaměřené na rozvoj publika a významné mezinárodní aktivity. Hlavním tématem tohoto roku bude prezentace českého umění, a to i v zahraničí. 

 

Od Burkiny Faso po Peru: scénografie z celého světa se po 4 letech vrací do Prahy. PQ spouští předprodej Festival Passů.
19.01.2023 16:21
příspěvkové organizace

Patnácté Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru nabídne v desíti programových sekcích přes 250 děl, od scénografických modelů, multisenzoriálních instalací, scénických artefaktů a kostýmů, interaktivních a site-adaptive performancí, až po divadelní architektonické realizace nebo prostorové koncepty. 

 

Ministr kultury Baxa prodloužil mandát generálního ředitele České filharmonie
19.01.2023 12:13
ministerstvo

Ministr kultury Martin Baxa prodloužil mandát generálního ředitele České filharmonie Davida Marečka na dobu neurčitou. Ministr Baxa tímto nestandardním krokem ocenil vynikající výsledky, kterých David Mareček dosáhl během dvou uplynulých šestiletých funkčních období v čele prvního českého orchestru.

 

Ministr kultury Martin Baxa navštívil Muzeum romské kultury v Brně
17.01.2023 16:11
ministerstvo

Ministr kultury Martin Baxa navštívil Muzeum romské kultury v Brně. Seznámil se se sbírkotvornou a výstavní činností muzea, prohlédl si také vybrané úseky obsáhlých depozitářů.

Masopustní mečové tance na Uherskobrodsku byly zapsány do Seznamu nemateriálních statků tradiční lidové kultury ČR
17.01.2023 14:55
ministerstvo

Tradice mužských mečových tanců je dodnes neoddělitelnou součástí každoročních masopustních obchůzek na Uherskobrodsku, které zde patří mezi nejrozšířenější obyčeje zvykoslovného cyklu. Spojení mužských mečových tanců se zvykoslovím je jejich nejpodstatnějším rysem.

 

Nový depozitář MZK
16.01.2023 19:58
příspěvkové organizace

​Dnes byl za účasti ministra kultury Martina Baxy slavnostně otevřen nový depozitář Moravské zemské knihovny, který na dobu minimálně dalších 40 let zajistí této 2. největší knihovně v zemi dostatek skladovacích prostor. Novou budovu najdete na adrese: Bulínova 1.

 

Ministr kultury Martin Baxa uctil památku Jana Palacha
16.01.2023 19:43
ministerstvo

Památku studenta Jana Palacha, který se před čtyřiapadesáti lety před Národním muzeem zapálil na protest proti rezignované a letargické společnosti začátku roku 1969, dnes uctil ministr kultury Martin Baxa. V doprovodu generálního ředitele Národního muzea Michala Lukeše položil květinu u pomníku Jana Palacha.

 

V Davosu se uskutečnila druhá konference evropských ministrů kultury pod názvem „Společné dobro – sdílená odpovědnost“
16.01.2023 19:30
ministerstvo

Na pozvání prezidenta Švýcarské konfederace Alaina Berseta se ve dnech 14. - 16. ledna 2023 uskutečnila v Davosu na téma kvalitní stavební kultury (high-quality Baukultur) již druhá konference evropských ministrů kultury. Za Ministerstvo kultury se akce v zastoupení ministra kultury Martina Baxy zúčastnil vrchní ředitel Sekce kulturního dědictví Vlastislav Ouroda.

 

 V Nostickém paláci se poprvé sešla poradní skupina pro transformaci Státního fondu kinematografie na Státní fond audiovize
13.01.2023 15:45
ministerstvo

Úvodní jednání, které se uskutečnilo na půdě Ministerstva kultury dne 13. 1. 2023, mělo za cíl nastínit témata, jež budou diskutována v průběhu dalších jednání. Týkají se zejména rozsahu novely zákona o audiovizi,  proměny systému filmových pobídek a záměru zpoplatnění VOD platforem. 

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Jana Malíková
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: jana.malikova@mkcr.cz


Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz


Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.

Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.

Spojte se s námi