138. sezona Národního divadla

24.08.2020 13:09|příspěvkové organizace

Pro divadelní sezonu 2020/2021 plánuje Národní divadlo devatenáct premiér – včetně těch, které z důvodu karantény muselo přesunout ze sezony letošní. K zahájení sezony první scéna uspořádá ve čtvrtek 3. září na Střeleckém ostrově „happening pro celou rodinu“ s koncerty, besedami či ukázkami ze svých inscenací.

 

Připravili jsme bohatý a pestrý program. Divákům nabídneme nové inscenace, které jsme museli přenést z minulé sezony, i ty, jež jsme připravovali pro tuto sezonu. Udělali jsme maximum pro to, abychom původní nabídku co nejvíce zachovali, a to i přes restrikce, které nás v uplynulém půlroce potkaly. Přejeme si ze srdce, abychom se mohli potkávat co nejčastěji v plných hledištích. V divadlech, kde se můžete chovat svobodně a společně prožívat a uvědomovat si zkušenosti i události, které nás jako lidi potkávají po staletí. Naše společné zážitky jsou totiž to nejcennější, co si jako lidé můžeme předávat. Emocionální obsah společných dramat, humorných situaci, složitých otázek i krásných okamžiků. V tomto smyslu naše živé setkávání žádné jiné události nemohou nahradit. Pevně věříme, že divadla zůstanou po celou sezonu otevřena, že diváci znovu začnou plánovat své návštěvy s velkým předstihem a že budou ze setkání s námi odcházet každý večer naplněni radosti.

Jan Burian, ředitel Národního divadla

Zahájení divadelní sezony 2020/2021 na Střeleckém ostrově
Národní divadlo přivítá novou sezonu pod širým nebem společnou oslavou plnou divadla a hudby. Bude to první skutečně velké setkání po jarní nucené přestávce – a všichni se již nemohou dočkat!

Na hlavni program Opera chystá vystoupení svých sólistů, slavné árie zazpívají Jiří Brückler (Don Giovanni), Ester Pavlů (Carmen), Kateřina Kněžíkova (Mařenka, Prodaná nevěsta), Pavel Černoch (Cavaradossi, Tosca). Následně Balet předvede site-specific akci na téma komedie Leonce & Lena. Jako třetí vystoupí Činohra, respektive kapela Základní kameny úrazu, složena ze členů souboru. Po celé odpoledne bude k dispozici stánek s nabídkou propagační produkce ND či fotosoutěží.

Proběhne bazar oblečení umělců, pro děti bude připravena „pouliční podívaná“ souboru Bratři v tričku Prasečí cirkus. Budou se konat také tvůrčí dílny – Balet chystá Marnou opatrnost, Opera Kukátko do českých oper a Činohra v podvečer spustí další ročník studentského kurzu ND Young.

Těšit se můžete i na vystoupení Baletní přípravky ND. V prostoru kavárny se budou střídat soubory ND s moderovanými rozhovory se svými hvězdami, rovněž bude připravena výstava představující repertoár ND. Odpolední část programu zakončí soubor Laterny magiky předvedením finále ze své inscenace Zahrada. Závěr dne obstará hudební DJ, produkcí na baru.

Další informace
 

Kontakt:
Tomáš Staněk

tiskový mluvčí ND
T: +420 605 207 249
E: t.stanek@narodni-divadlo.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.