76. mezinárodní folklorní festival Strážnice 2021 a 39. folklorní festival Dětská Strážnice 2021 ve dnech 24. – 27. 6. 2021

24.06.2021 16:59|příspěvkové organizace

Srdečně vás zveme ke sledování 76. ročníku Mezinárodního folklorního festivalu ve Strážnici, který patří mezi nejstarší a nejznámější festivaly v Evropě. MFF Strážnice je festivalem CIOFF (Mezinárodní rada organizátorů folklorních festivalů a lidového umění s postavením konzultanta UNESCO) a koná se za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.

 

Současná epidemiologická situace není pro pořádání kulturních akcí většího rozsahu bohužel stále ještě příznivá, a z toho důvodu jsme nuceni letošní ročník festivalu uspořádat opět v nestandardní podobě. Celou koncepci jsme se snažili vypracovat tak, aby se co možná nejvíce přiblížila klasické podobě festivalu a zároveň aby byla dodržena všechna bezpečnostní a hygienická opatření.

© Simona Hanáková

Tento ročník festivalu tedy proběhne většinou v ON-LINE podobě, bez účasti diváků a návštěvníků festivalu. Pořady budou prezentovány prostřednictvím vysílání TV Noe, České televize, Českého rozhlasu, Radia Proglas, a internetových platforem.

Výjimkou je Finále Soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku, které bude díky aktuálnímu rozvolnění zpřístupněno omezenému množství diváků. Finále budou moci sledovat také v přímém přenosu diváci ČT art.

© Archiv NÚLK

Pro festivalový víkend připravujeme k odvysílání čtyři původní pořady, další program připravuje iFolklor, spolupořadatel iFolklorní Strážnice.

Pevně věříme, že letošní nouzové řešení vystřídá plnohodnotný 77. ročník MFF, na který jsme všichni zvyklí ve své klasické podobě. Příprava programů průběžně probíhá a diváci nepřijdou o žádný z dříve avizovaných pořadů.

PhDr. Martin Šimša, Ph.D.
ředitel NÚLK a prezident MFF

Internetové stránky: www.festivalstraznice.czwww.nulk.cz
Facebook: Festival Strážnice

Program
 

Kontakt:
Ing. Hana Jechová

T: +420 604 835 970
E: hana.jechova@nulk.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.