Nastavení cookies

Čestné občanství za Libušín

13.11.2020 16:58|příspěvkové organizace

Ve čtvrtek 12. 11. 2020 obdržel generální ředitel Národního muzea v přírodě Jindřich Ondruš čestné občanství obce Trojanovice. Listinu potvrzující čestné občanství předal starosta Jiří Novotný za přítomnosti místostarostky Ivany Vrtalové. Na základě rozhodnutí Zastupitelstva obce Trojanovic získal Jindřich Ondruš čestné občanství obce za obnovu Libušína a Maměnky a zachování kulturně historického dědictví obce Trojanovice.

 

Starosta Jiří Novotný poděkoval generálnímu řediteli za úsilí spojené se záchranou Národní kulturní památky Libušín. „Vážím si toho, že Jindřich Ondruš dotáhl obnovu Libušína do úspěšného konce a že Libušín znovu v plné kráse slouží návštěvníkům Beskyd. Přestože Pustevny leží na katastru Prostřední Bečvy, občané Trojanovic je považují za součást svého domova. Obec Trojanovice se aktivně podílí na celé řadě nových projektů, které se na Pustevnách v současnosti realizují.“ 

„Velice si cením uznání, jehož se mi v Trojanovicích dostalo a chtěl bych připomenout, že starosta obce Jiří Novotný se již prvního dne po požáru aktivně účastnil debat nad průběhem obnovy a po celou dobu byl s námi v kontaktu. Věřím, že spolupráce s obci Trojanovice bude i nadále úspěšně pokračovat,“ sdělil generální ředitel Jindřich Ondruš.
 

Kontakt:
Ing. Jindřich Ondruš
generální ředitel
Národní muzeum v přírodě
T: +420 571 757 101
E: ondrus@vmp.cz

Bc. Pavlína Polášková
pracovník vztahů k veřejnosti
Národní muzeum v přírodě
T: +420 571 757 173
E: polaskova@vmp.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Jana Malíková
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: jana.malikova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.