Doporučení Ministerstva kultury v souvislosti s mimořádným opatřením

11.03.2020 12:20|ministerstvo

V návaznosti na mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR z úterý 10. 6., kterým se zakazují kulturní představení, akce, výstavy a shromáždění s účastí přesahující ve stejný čas 100 osob na jednom místě, Ministerstvo kultury ČR důrazně doporučilo svým příspěvkovým organizacím následující:

 

  • Uzavřít pro veřejnost od včerejších 18:00 až do odvolání galerie, muzea, divadla, hrady, zámky a knihovny, protože nejsme schopni vyloučit to, že se v nich v průběhu dne neshromáždí více než 100 lidí ve stejném čase.
  • Všechny příspěvkové organizace MK postupně přistupují k vracení vstupného po dobu trvání tohoto mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví.

Pokud bude vláda rozhodovat o jakýchkoliv kompenzacích, bude ministr kultury Lubomír Zaorálek požadovat, aby jejich součástí byly i kulturní instituce. V tuto chvíli jde však hlavně o zdraví občanů.

Ministr kultury uvítá, aby se těmito opatřeními, pokud to bude jen trochu možné, řídily i kulturní instituce, jejichž zřizovatelem není Ministerstvo kultury České republiky. Ministr kultury Lubomír Zaorálek rovněž žádá všechny organizátory kulturních akcí a promítání, aby tato pravidla neobcházeli tak, že budou uměle snižovat návštěvní kapacitu na 99 osob.

Buďme k sobě ohleduplní.

Seznam příspěvkových organizací Ministerstva kultury naleznete zde:
http://bit.ly/prispevkoveorganizaceMK

 

 

Michaela Lagronová, tisková mluvčí MK
Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.