Nastavení cookies

Exkluzivní divadelní zážitek v MLK

06.08.2020 15:38|příspěvkové organizace

V sobotu 15. srpna 2020 od 16 hodin čeká návštěvníky festivalu Bez nití|Odvázané léto na terasách nevšední zážitek v podobě divadla hraného pro velmi malý počet diváků z důvodu maximálního propojení mezi jevištěm a hledištěm.

 

Lžička pod nos

V posledních letech vzniká množství alternativních divadelních forem, které si získávají oblibu nejen v Česku. To se týká mimo jiné i divadla pro jednoho nebo malý počet diváků. Ti se z role statistů stávají často klíčovými postavami představení a umělecký zážitek si sami aktivně vytvářejí. Tento trend se samozřejmě promítá i do oblasti loutkového divadla, a tak Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi zařazuje večer tohoto „intimního“ divadla i do programu festivalu Bez nití. Večer určený divadelním fajnšmekrům nabídne tři autorská představení převážně mladých tvůrců.


Lžička pod nos

Prvním z nich bude výtvarně zvuková inscenace Prefaby divadla MIR, která sklidila zasloužený úspěch na letošní Loutkářské Chrudimi. Je představením odehrávajícím se na umakartovém stole na motivy každodenního života tří bezejmenných sousedů v paneláku – symbolu splněného snu o moderním bydlení v zemích bývalého východního bloku. Bude se hrát pro max. 7 diváků vždy od 17, 18, 19 a 20 hodin. Druhým představením je intimní multisenzorické představení Lžička pod nos od Nitish Jain and Collective. S pomocí pásky přes oči, sluchátek, teplých dlaní a vlastní fantazie se tři diváci vydávají zkoumat péči a něhu skrze obyčejné příběhy inspirované mateřskými postavami z Erbenovy Kytice. Toto představení se bude hrát v časech od 16, 17, 19 a 20 hodin. Třetím představením bude od 17:45, 18:45, 19:45 a 20:45 Rakvičkárna aneb Princezna a vesničan v podání  souboru Toy Machine a Divadla Letí inspirovaná oblíbenými morytáty kočovných loutkářů. 

Vzhledem k omezené kapacitě představení doporučujeme rezervovat si a zakoupit vstupenky předem v pokladně MLK. 

Foto v záhlaví: inscenace Prefaby

Kontakt:
Olga Havlíková
Vedoucí oddělení pro kontakt s veřejností
Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi
Břetislavova 74, 537 60 Chrudim
T: + 420 734 203 261, +420 469 620 310
E: olga.havlikova@puppets.cz
W: www.puppets.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Jana Malíková
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: jana.malikova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.