Festival zahájí koncert skupiny Květy

23.07.2020 14:01|příspěvkové organizace

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi zve na čtvrtý ročník festivalu kulturních akcí pod širým nebem nazvaný Bez nití | Odvázané léto na terasách. První akcí bude v pátek 14. srpna 2020 koncert brněnské alternativní skupiny Květy. 

 

Festival Bez nití | Odvázané léto na terasách již čtvrtým rokem rozšiřuje během letní turistické sezóny nabídku kulturních akcí pro návštěvníky Chrudimi a Muzea loutkářských kultur. Letošní cyklus koncertů a loutkových divadelních představení v krásném prostředí teras Mydlářovského domu byl kvůli koronavirové pandemii o více než měsíc odložen a začíná v pátek 14. srpna 2020.  Festival, který se koná s finanční podporou města Chrudimi, zahájí v 18 hodin originální loutkové představení Rok prasete v podání Zuzany Smolové a Petera Gaffneye vystupujících jako Waxwing Theatre. Inscenace o zlodějích, pažravcích, šarlatánech a o tom, co se stane, když je přirozený řád věcí vyměněn za levnou potulnou atrakci, měla premiéru v písecké Sladovně letos v únoru.

Na představení Waxwing Theatre pak naváže od 20 hodin koncert brněnské alternativní skupiny Květy, která má na svém kontě několik žánrových ocenění Anděl. Kapela pod vedením zpěváka a kytaristy Martina Kyšperského je proslulá netradičními skladatelskými postupy, poetickými texty i energickým koncertním projevem. V Chrudimi představí skladby z posledního alba nazvaného Komik do půl osmé doplněné průřezem z jejich starší tvorby. 

Vstupenky je již nyní možné rezervovat a zakoupit v pokladně muzea. 


Kontakt:
Břetislav Oliva
E: bretislav.oliva@puppets.cz
T: 778 712 531

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.