Nastavení cookies

Hostem Noci literatury bude v Chrudimi Ivan Kraus

14.09.2022 17:37|příspěvkové organizace

Ve středu 21. září 2022 od 18 hodin bude Chrudim již podeváté hostit Noc literatury. Na akci spolupořádané Městskou knihovnou Chrudim, Muzeem loutkářských kultur v Chrudimi a kavárnou Mlsný pecivál přečte ukázky z českých překladů současné evropské prózy spisovatel a publicista Ivan Kraus.

 

Noc literatury, kterou již od roku 2006 organizují Česká centra, se letos koná ve více než 15 zemích na 4 kontinentech. Jen v České republice se čtení z moderní evropské literatury uskuteční vedle Prahy i ve více než 80 dalších městech. Chrudim se do projektu zapojuje již podeváté díky spolupráci Městské knihovny Chrudim, Muzea loutkářských kultur a letos i kavárny a obchodu Mlsný pecivál. Noc literatury každoročně přibližuje veřejnosti netradičním způsobem současnou evropskou literaturu prostřednictvím série veřejných čtení v podání známých nebo zajímavých osobností ze světa kultury. Čtení je spojené s dalším programem jako jsou koncerty nebo divadelní představení a probíhá na neobvyklých, divácky atraktivních místech. 

Do Chrudimi letos přijede velice vzácný host, spisovatel, publicista a v neposlední řadě i loutkář Ivan Kraus, který v letošním roce v chrudimském Muzeu loutkářských kultur se svojí ženou Naděždou Munzarovou otevřel krásnou výstavu připomínající jejich úspěšný autorský projekt luminiscenčního divadla Blackwits. Pro Noc literatury si Ivan Kraus vybral dvě ukázky: v 18 hodin v kavárně Mlsný pecivál přečte úryvek z novely Klíč, „kafkovského“ příběhuirského prozaika Mairtina O´Cadhaina, jednoho z nejvýznamnějších irsky píšících autorů 20. století, v 19 hodin pak před MLK v Břetislavově ulici ukázku z románového debutu Kodaňská Píseň písní dánské spisovatelky Annette Bjergfeldtové. Čtení doprovodí bluesoví písničkáři Dancing Barefoot z Chrudimi.

Vstupné na Noc literatury je jako obvykle zdarma, v případě špatného počasí se program uskuteční ve vnitřních prostorách.

 

Kontakt:
Břetislav Oliva
T: 778 712 531
E: bretislav.oliva@puppets.cz

 

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Jana Malíková
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: jana.malikova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.