Nastavení cookies

Jablonecké muzeum ke znovuotevření dává vstup zdarma

02.12.2020 14:01|příspěvkové organizace

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou se opět po delší době otevře svým návštěvníkům. Čekají na ně hned tři nové výstavy, ale také novinky ve stálých expozicích.

 

To vše až do neděle zcela zdarma, je třeba pouze počítat s tím, že návštěvnický režim bude omezen na 60 osob. Návštěvu muzea lze ale využít třeba jen k nákupu zajímavých exkluzivních vánočních dárků.

Aktuálně muzeum nabízí kromě stálých expozic hned tři nové výstavy. Dvě z nich ukončí projekt Mezinárodního trienále skla a bižuterie Jablonec 2020. „Ta větší z nich se jmenuje DESIGNOVÁ 10⁰ a mapuje přírůstky současného designu do muzejní sbírky za posledních 10 let“, řekl hlavní kurátor muzea Petr Nový. Druhá z výstav nazvaná REFLEXE představuje v muzejním krystalu deset zajímavých sklářských umělců tří generací z různých koutů světa tvořících v České republice. Zastoupeni jsou tvůrci z Evropy, Asie a Severní Ameriky. Poslední výstavou je pak Kaleidoskop vkusu, kde bude k vidění luxusní bižuterie ze světových výstav v době budování socialismu.

Až do neděle 6. prosince bude pro všechny návštěvníky vstup zdarma, všechny uvedené výstavy bude ale možné navštívit až do 5. září 2021.

To ale není zdaleka všechno „V expozici skla najdete unikátní exponát s QR kódem odkazujícím na virtuální muzeum. A minout by návštěvníci neměli ani skleněnou plastiku TWIST od Mariana Karla v našem parku“, uvedla ředitelka muzea Milada Valečková. Třešničkou na muzejním dortu je živý streamový koncert Ondřeje Rumla z večerně osvětlené muzejní přístavby ve čtvrtek 3. prosince od 17 hodin. 

  

 

Kontakt:
Marie Víšková
Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou
U Muzea 398/4, 466 01 Jablonec nad Nisou
T: 774 323 738
E: marie.viskova@msb-jablonec.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Jana Malíková
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: jana.malikova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.