Knihy džunglí

26.05.2020 14:38|příspěvkové organizace

Po krátké přestávce se naše muzeum opět otevřelo – pro malé i velké návštěvníky jsme přichystali výstavu inspirovanou dílem „Knihy džunglí“ od Rudyarda Kiplinga.

 

Výstavu zahajujeme 1. června v 9:00, tedy na Mezinárodní den dětí, kdy se návštěvníkům otevře brána do indické džungle. Zdaleka se ale nejedná pouze o příběh Mauglího, chlapce vychovaného v džungli divokými zvířaty, ale výstava přibližuje právě ony zvířecí hrdiny, Mauglího přátele i nepřátele. V rámci jednotlivých příběhů se seznámíte s tygrem Šér Chánem, krajtou Ká, šelmou Rikki-tikki-tavi nebo s bílým lachtanem Kotíkem. Další část výstavy Vás pak zavede za vlkem Akélou a medvědem Balúem, který chlapce ochraňoval. Pestrou kompozici výstavy dokreslují také jiní vodní živočichové, plazi a ptáci, například pestrobarevní papoušci. Celkem bude vystaveno více než 120 zoologických preparátů exotických zvířat, které nám zapůjčilo Slezské zemské muzeum v Opavě. 

 


Při návštěvě se přenesete do dalekých asijských krajin, a to nejenom díky přítomnosti exotických zvířat, ale do děje Vás vtáhne i příroda této krajiny a zvuky zvířat, které budou výstavu provázet. 

Ve velkém výstavním sále muzea bude výstava ke zhlédnutí až do 3. ledna 2021.

Více informací

 

Kontakt:
Robert Provodovský
pracovník vztahů k veřejnosti
Muzeum Jana Amose Komenského v Uherském Brodě
M: +420 603 370 227
E: program@mjakub.cz
W: mjakub.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.