Nastavení cookies

Korejská UNIMA darovala roušky českým loutkářům

02.10.2020 17:21|příspěvkové organizace

Česká nevládní organizace UNIMA (Union Internationale de la Marionnette) obdržela od partnerského střediska téže organizace v Koreji dar v podobě jednoho tisíce roušek. Důvodem je zrušený mezinárodní festival.

 

Dne 1. 8. 2020 obdrželo české středisko UNIMA zprávu z UNIMA Korea, nevládní organizace, jejíž korejské středisko vzniklo pod hlavičkou Chuncheon Puppet Theatre. Toto divadlo je pořadatelem festivalu Chuncheon Puppet Festival, což je největší loutkový festival v Koreji. Každoročně se ho účastní spousta zahraničních souborů, ale letos musel festival bohužel všechna pozvání zrušit. Aby se udržela kontinuita festivalového přátelství, nabídlo korejské středisko UNIMA všem ostatním UNIMA střediskům dar, konkrétně 1000 roušek s logem UNIMA Korea. 


České středisko nabídku přijalo s tím, že roušky se nabídnou k dispozici na festivalech loutkového divadla, které proběhnou v nadcházejících týdnech a které pořádají subjekty, jež jsou členy českého střediska UNIMA. Jsou to festival Skupova Plzeň (14.-18. října 2020), který pořádá Divadlo Alfa v Plzni, a festival Přelet nad loutkářským hnízdem (listopad 2020), jehož pořadatelem je časopis Loutkář. „Vztahy mezi českým a korejským loutkářstvím trvají už řadu let. Velmi si vážíme tohoto přátelství a doufáme, že se brzy setkáme u dalších společných projektů,“ říká předsedkyně českého střediska UNIMA Nina Malíková.

Jakub Hora, ředitel divadla Alfa a festivalu Skupova Plzeň

Dar dorazil 25.9.2020 do sídla českého střediska UNIMA v Institutu umění - Divadelním ústavu. Roušky jsou baleny po jedné v ochranném balení.
V rámci českého střediska UNIMA došlo k následujícímu rozdělení roušek:
500 ks Skupova Plzeň
200 ks Přelet nad loutkářským hnízdem
100 ks Naivní divadlo Liberec
100 ks Říše loutek
100 ks UNIMA 

Dlouhodobé kulturní vztahy ČR s Jižní Koreou dokládá např. i spolupráce IDU a Českých center, které společně od roku 2012 prezentují česká scénická umění na největší profesní akci svého druhu v Asii, veletrhu Performing Arts Seoul. 
Česká nevládní organizace UNIMA byla založena v Praze. Jedná se o nejstarší profesní divadelní organizaci, která v loňském roce oslavila 90 let existence. 


Kontakt:
Barbora Comer
Oddělení mezinárodní spolupráce
Institut umění — Divadelní ústav
Celetná 17, 110 00 Praha 1
M: +420 775 856 540
E: barbora.comer@idu.cz
W: www.idu.cz
 
Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Jana Malíková
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: jana.malikova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.