Léto v atriu 2020

30.06.2020 11:12|příspěvkové organizace

Muzeum Jana Amose Komenského společně s Domem kultury v Uherském Brodě připravilo na toto léto spoustu kulturních a společenských akcí nejen pro děti, ale pro celé rodiny. Programy se uskuteční ve venkovních prostorách atria, případně v barokním sloupovém sále. 

 

Na své si během těchto dvou měsíců přijdou návštěvníci všech věkových kategorií. 

V červenci to bude Indické odpoledne, což je komponovaný program pro děti a rodiče. Sejdeme se

v sobotu 11. července od 15.00. Muzejní edukátorka si pro Vás připravila bohatý program, ve kterém uvidíte indickou pohádku nebo budete pátrat na výstavě „Knihy džunglí“. Čeká Vás také tvořivý workshop, jóga pro děti, mandala z přírodnin a malování hennou. 

Na neděli 12. července si další zábavný pořad pro děti připravil Dům kultury. Program s názvem Hurá na prázdninyzačíná v 16.00 hodin v atriu. 

Pokud máte rádi pohádky, tak určitě přijďte v sobotu 18. července v 17.00 hodin na scénické čtení Dobrodružství pavouka Čendy. Touto poutavou formou pohádky Vás provedou herci Slováckého divadla.

Pro milovníky akustických koncertů bude 30. července od 19.00 hodin v atriu muzea hrát Petr Bende se svými hosty.  

Ve druhé polovině prázdnin se můžete těšit na další akce. Hned 1. srpna to bude setkání heligonkářů, kteří zahrají nejenom k poslechu, ale také k tanci. 

O den později, tedy 2. srpna, pokračujeme programem Brazilské rytmy, který si pro Vás připravil folklorní soubor Oldšava se svými hosty. V dalších dnech Vás rádi přivítáme na scénickém čtení Pošťácké pohádky v podání herců ze Slováckého divadla (Irena Vacková, David Vacke a Jiří Hejcman). 

Místní muzikantskou tradici svým vystoupením představí 16. srpna od 16.00 hodin DH Nivničanka. Pokud ale máte rádi mexickou nebo latinskoamerickou hudbu, přijďte k nám 21. srpna v 19.30, kdy Vám zahrají Mariachi Espuelas. A jistě se můžete i přidat k tanečníkům na parketu. 

Závěr prázdnin pude patřit opět rodinám a divadlu. V sobotu 22. srpna od 20.00 zahraje ochotnické divadlo z Hluku představení s názvem Slovácko sa nesúdí

V průběhu všech akcí pro Vás bude otevřena i muzejní kavárna, kde si můžete vybrat z pestré nabídky občerstvení.

Těšíme se na Vás v létě v Muzeu Jana Amose Komenského. Kontakt:
​Robert Provodovský
pracovník vztahů k veřejnosti, produkční
Muzeum Jana Amose Komenského v Uherském Brodě
T: +420 572 632 288 linka 216
M: +420 603 370 227
E: provodovsky@mjakub.cz
W: www.mjakub.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.