Léto v atriu - srpen 2021

29.07.2021 13:46|příspěvkové organizace

Muzeum Jana Amose Komenského připravilo i na srpen několik kulturních a společenských akcí pro celou rodinu. Programy se uskuteční ve venkovních prostorách atria, případně v barokním sloupovém sále. 

 

Na své si během druhého prázdninového měsíce přijdou návštěvníci všech věkových kategorií. 

S červencem se v sobotu 31. rozloučíme již tradiční akcí, a to třetím ročníkem „Setkání českých a slovenských heligonkářů 2021“,kteří Vám zahrají od 17 hodin.

V neděli 8. srpna od 17.00 je pro nejmenší návštěvníky přichystáno divadelní představení čtené pohádky „ČARODĚJNICE“ v podání skvělých herců ze Slováckého divadla.

Prázdniny uzavřeme 28. srpna ve 20.00 divadelní komedií pro celou rodinu „SLOVÁCKO SA NESÚDÍ“, kterou si s ochotnickým divadlem z Hluku opravdu užijete plnými doušky. Představení totiž bude trvat celé dvě hodiny a uvidíte zde 4 povídky.

A nebyli bychom správné muzeum, kdychom návštěvníkům nenabídli i různé výstavy. Připraveny máme hned čtyři. V novém výstavním sále jsou až do 6. října k vidění „Lidové a jiné motivy v liturgickém textilu, výroční zvyky, obyčeje a pověry“. Jedno z nejvýznamnějších děl Komenského, učebnici Janua linguarum reserata (1631), přibliží výstava připravená u příležitosti 390 let od jejího vydání, kterou je možné navštívit do 12. září. Třetí výstava, jež Vás vrátí zpět do dětství, se jmenuje „Retrohrátky“ a můžete na ni do našeho Informatoria zavítat až do 19. září. Poslední výstava je instalována mimo prostory muzea, a to v Domě sv. Josefa na Březové. Otevřena je do 29. srpna každou neděli od 15.00 do 17.00 a v rámci tématu „Březovská historie“ se věnuje 150. výročí zasvěcení kostela sv. Cyrilu a Metoději. 

V průběhu všech akcí pro Vás bude otevřena i muzejní kavárna, kde si můžete vybrat z pestré nabídky občerstvení.

Těšíme se na Vás i v druhé polovině léta v Muzeu Jana Amose Komenského v Uherském Brodě. 


Kontakt:
Robert Provodovský

pracovník vztahů k veřejnosti, produkční
Muzeum J. A. K. v Uherském Brodě
M: +420 603 370 227
E: program@mjakub.cz
W: mjakub.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.