Lubomír Zaorálek se zúčastní slavnostního zahájení obnovy hradu Karlštejn

04.03.2020 12:30|avíza

Ministr kultury Lubomír Zaorálek  se ve čtvrtek  5. března 2020 od 10,00 hodin zúčastní slavnostního zahájení  IROP projektu NPÚ s názvem „Hrad Karlštejn – klenot české země“.

 

Akce proběhne na hradě Karlštejn za účasti předsedy vlády Andreje Babiše, generální ředitelky NPÚ Naděždy Goryczkové a dalších čestných hostů. Státní hrad Karlštejn je národní kulturní památkou ve vlastnictví státu a je ve správě příspěvkové organizace Ministerstva kultury - Národního památkového ústavu.  Projekt obnovy si vyžádá přes 150 milionů korun a částečně bude hrazen  z prostředků EU  v rámci  Integrovaného regionálního operačního programu. Jeho realizací se rehabilitují a nově zpřístupní cenné prostory, vytvoří nové expozice a prostory pro nové akce, kvalitativně se zvýší návštěvnické prostředí a zefektivní návštěvnický provoz, obnoví se technicky nevyhovující infrastruktura a zvýší se prestiž a návštěvnost hradu.

Termín:
5. března 2020

Místo:
Státní hrad Karlštejn

Program:
10:00 – slavnostní zahájení projektu 
10:55 – tiskový brífink v Audienční síni

 

 

Michaela Lagronová, tisková mluvčí MK
Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.