Máte doma muzejní kousek?

31.03.2020 15:11|příspěvkové organizace

I v době virové krize můžete obohatit sbírky Národního technického muzea.

 

Nový začátek
V rámci úspěšné oboustranně přínosné spolupráce Národního technického muzea a kolektivního systému ELEKTROWIN jsme se rozhodli znovu spustit v loňském roce pořádanou internetovou soutěž „Máte doma muzejní kousek“. Soutěž s celorepublikovou působností pomůže rozšířit informaci o možnosti nabídnout svůj vysloužilý spotřebič do sbírek NTM. 

Elektrická pečenka z roku 1960 vyrobená národním podnikem Elektro-Praga Hlinsko

Dárci mohou vyhrát

Soutěž bude vyhlášena 1. 4. 2020. Bude probíhat ve třech etapách, a to do 30. 6., 30. 9. a 31. 12. 2020. V každé etapě vybere kurátor 5 spotřebičů s nejvýznamnějším přínosem pro sbírky NTM. Majitelé těchto spotřebičů získají od ELEKTROWINU poukázku na nákup spotřebního zboží v hodnotě 500,- Kč. Za každý spotřebič přijatý do sbírek NTM získá jeho majitel na základě uzavřené darovací smlouvy dvě čestné vstupenky do muzea pro dvě osoby s půlroční platností. Navíc na konci roku 2020 bude kurátorem NTM vybrán nejpřínosnější spotřebič, který byl zařazen do sbírek, a jeho majitel získá od ELEKTROWINU poukázku na nákup spotřebního zboží v hodnotě 5 000 Kč. 

 Vysavač Eta Electronic 1423 s kompletním příslušenstvím pocházející z přelomu 70.-80. let 20. století

Jak soutěžit

Pokud i vy máte doma starý domácí spotřebič a rádi byste jej věnovali muzeu, stačí udělat pár jednoduchých věcí. Vyfoťte jej, doplňte jeho popis – odhadované stáří, stav, dochované příslušenství, případně další informace (manuál, návod, prodejní doklad apod.) a zašlete emailem na adresu muzejni.kousek@elektrowin.cz.

Inspirace z minulého roku

Šance pro zapsání nabízeného předmětu zvyšuje jeho kompletnost, a to i v podobě dochovaných originálních obalů, návodů a účtenek dokládající místo a rok jejich koupě. Pro inspiraci možným soutěžícím může sloužit loni získaná elektrická pečenka z roku 1960 vyrobená národním podnikem Elektro-Praga Hlinsko dochovaná se záručním listem a návodem. Sbírku Technika v domácnosti obohatil i vysavač Eta Electronic 1423 s kompletním příslušenstvím pocházející z přelomu 70.-80. let 20. století, který se dochoval i v původní tašce, která byla dodávána výrobcem k uložení příslušenství i samotného vysavače. 

Těšíme se, co nového do sbírek přinese letošní ročník soutěže a o jeho průběhu budeme pravidelně informovat na našich facebookových stránkách https://www.facebook.com/NarodniTechnickeMuzeum/.
 

Kontakt:
Bc. Jan Duda
Vedoucí Odboru PR a práce s veřejností
Národní technické muzeum
Kostelní 42, 170 00, Praha 7
M: +420 770 121 917
E: jan.duda@ntm.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.