Ministr kultury L. Zaorálek a ministr průmyslu a obchodu K. Havlíček podepíšou memorandum o spolupráci v oblasti kulturních a kreativních průmyslů

26.11.2019 12:58|avíza

Ve středu 27. listopadu ve 13,00 hodin se na Ministerstvu kultury uskuteční tiskový brífink ministrů Lubomíra Zaorálka a Karla Havlíčka, na kterém společně podepíšou první Memorandum o spolupráci mezi rezorty MK a MPO při tvorbě a implementaci strategie rozvoje a podpory kulturních a kreativních průmyslů.

 

Kulturní a kreativní průmysly pronikají do řady oblastí a v řadě evropských zemí jsou vnímány jako obor budoucnosti. Patří mezi ně např. architektura, knihovny, muzea, umělecká řemesla, kinematografie či hmotné a nehmotné kulturní dědictví. Podepsání společného memoranda potvrzuje zájem obou ministerstev spolupracovat v oblastech s vysokou přidanou hodnotou. 

Termín
27. listopadu 2019 ve 13,00 hodin 

Místo
Ministerstvo kultury, Nostický palác, Maltézské náměstí 1, Praha 1

Pro účast na tiskovém brífinku a podpisu memoranda je nutná akreditace. Žádost o akreditaci prosím pošlete do 27. listopadu do 9 hodin na e-mail: press@mkcr.cz

Upozornění: Příchod na vrátnici Nostického paláce je nutný do 12.45 hod.

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.