Nastavení cookies

Ministr kultury Lubomír Zaorálek přijal rakouskou velvyslankyni

04.02.2021 10:50|ministerstvo

Ministr kultury Lubomír Zaorálek dnes přijal v sídle Ministerstva kultury na Maltézském náměstí rakouskou velvyslankyni, J. E. paní Bettinu Kirnbauer.

 

„Přestože ještě začátek roku nebude jednoduchý a čekají nás i nadále pokračující omezení, věřím, že se nám brzy podaří znovu nastartovat naši spolupráci, podpořit nově vznikající kulturní projekty a navázat na její předchozí úspěchy,“ uvedl ministr kultury Lubomír Zaorálek. 

Tématem pracovního jednání byla zejména aktuální situace v oblasti kulturních a kreativních průmyslů a negativní dopady mimořádných opatření v důsledku pandemie COVID 19. Obě strany se shodly na tom, že je to právě kultura, která pomáhá překonávat těžké chvíle, která nám každodenně ukazuje, jak velkou roli hraje v našich životech a jak intenzivně ji postrádáme.

Lubomír Zaorálek informoval rakouskou velvyslankyni o formách podpory, které Česká republika v předchozí době připravila pro podporu kulturního a kreativního odvětví. Jde především o program COVID - Kultura I a II, který měl za cíl pomoci podnikatelským subjektům a jednotlivcům z oblasti kultury, jež byli omezeni ve své činnosti v souvislosti s negativními dopady mimořádných opatření.

Během jednání ministr také vyzdvihnul důležitou roli Rakouského kulturního fóra v Praze a poděkoval jeho řediteli Dr. Andreasi Schmidingerovi za dosavadní práci jeho úřadu, která se významnou měrou podílí na přiblížení rakouské kultury českému publiku a zvýšení povědomí o aktivitách naší sousední země.

 

 

Tiskové oddělení MK
Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Jana Malíková
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: jana.malikova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.