Nastavení cookies

Ministr kultury Martin Baxa uctil památku československých parašutistů

18.06.2022 13:26|ministerstvo

Pietní akt se uskutečnil 18. června 2022 v pražské Resslově ulici v Pravoslavném chrámu sv. Cyrila a Metoděje za účasti premiéra Petra Fialy, ministryně obrany Jany Černochové, ministra pro legislativu Michala Šalomouna, představitelů obou komor Parlamentu ČR a dalších čestných hostů. 

 

Pietní akt na počest sedmi parašutistů, Jozefa Gabčíka a Jana Kubiše z výsadku Anthropoid, Josefa Valčíka z výsadku Silver A, Adolfa Opálky z výsadku Out Distance, Josefa Bublíka a Jana Hrubého z výsadku Bioscop a Jaroslava Švarce z výsadku Tin, zahájila panychida, kterou celebrovali a vedli představitel Pravoslavného katedrálního chrámu svatého Cyrila a Metoděje, pomocný duchovní, protopresbyter Jan Beránek, otec kpt. Maxim Švancara, pravoslavný vojenský kaplan Armády České republiky a otec mjr. Vladimír Varga, vojenský kaplan Ozbrojených sil Slovenské republiky. Poté, po hymnách Slovenské republiky a České republiky, položili čestní hosté věnce k pietnímu místu před chrámem. 

Tiskové oddělení MK
Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Jana Malíková
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: jana.malikova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.