Ministr kultury navštíví Zlínský kraj

19.11.2019 13:42|avíza

Jednodenní pracovní návštěvu Zlínského kraje zahájí ministr Lubomír Zaorálek 20. listopadu 2019 prohlídkou Městského divadla ve Zlíně, kde se setká s jeho vedením, herci a zaměstnanci. Na téma cílené podpory živé regionální kultury bude diskutovat se zástupci kulturních spolků a organizací ve Fryštáku.

 

V Bystřici pod Hostýnem navštíví zámek, který je od roku 1958 kulturní památkou a  zároveň i ojedinělou ukázkou postupné modernizace panských sídel. Část zámku je v současné době kvůli rekonstrukci zavřená. Ve městě Bystřici si také prohlédne jeden z mála zachovaných obytných domů vesnického typu z 19. století, který je památkově chráněn od roku 2003. Na domě je pamětní deska připomínající významného moravského teologa a kněze Františka Sušila, který zde v květnu 1868 zemřel. František Sušil  byl přední národní buditel, sběratel moravských lidových písní, překladatel, myslitel, básník a theologický badatel. Jeho Moravské národní písně s nápěvy do textu vřaděnými se staly vzorem jeho následovníků na sběratelském poli moravské lidové písňové poezie. 

V odpoledních hodinách se ministr kultury setká s vedením města Kroměříž a se zaměstnanci Národního památkového ústavu. Debatovat budou o možnosti přesunu sídla NPÚ do prostor bývalých Žižkovských kasáren. Pracovní výjezd do Zlínského kraje ukončí ve Zlíně návštěvou Domu kultury. 

Termín:
20. 11. 2019

Program:

  9:00 - návštěva Městského divadla ve Zlíně
10:15 - setkání s kulturní obcí, Městský úřad Fryšták
12:30 - návštěva zámku v Bystřici pod Hostýnem
13:15 - setkání  s místní kulturní obcí, Bystřice pod Hostýnem
14:15 - setkání s vedením města a se zástupci Národního památkového ústavu, návštěva zámku v Kroměříži
16:30 - účast na tiskovém brífinku, Městský úřad Kroměříž
17:00 - setkání a debata s vedením města a se zaměstnanci NPÚ, Kroměříž
18:30 - návštěva Domu kultury, Zlín

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.