Ministr Zaorálek přijal italského velvyslance

15.11.2019 11:55|ministerstvo

Ministr kultury Lubomír Zaorálek přijal 15. listopadu 2019 v Nostickém paláci mimořádného a zplnomocněného velvyslance Italské republiky J.E. Francesca Saveria Nisia, který byl do své funkce jmenován v říjnu minulého roku.

 

Předmětem bilaterálního setkání bylo rozšiřování spolupráce mezi Českem a Itálií v oblasti kultury, která je upravena dohodou z roku 2017. Přijetí velvyslance se uskutečnilo symbolicky v roce, ve kterém si italské velvyslanectví v Praze připomíná 100 let své existence. Ministr Zaorálek na setkání připomněl  dlouhou a bohatou historii vzájemných vztahů a vyjádřil přesvědčení, že Česká republika může být pro italské občany velmi zajímavou turistickou destinací právě díky bohatství kulturních památek, které mnohdy nesou stopy italského vlivu.

Během jednání se obě strany shodly na tom, že vztahy mezi oběma zeměmi se všestranně rozvíjejí a stále nabývají na další dynamičnosti, zejména  díky aktivitám Italského kulturního institutu v Praze a Českého centra v Miláně, ale také díky přímým kontaktům mezi umělci a uměleckými soubory obou zemí.  

Jsem rád, že aktivity Italského institutu jsou neodmyslitelnou součástí kulturního dění v Praze a jsem přesvědčen o tom, že je nejenom  symbolem integrace italské komunity v Praze, ale rovněž symbolem přátelských vazeb mezi Českou republikou a Itálií,“ řekl ministr Zaorálek při dnešním setkání. 

Česká republika se letos účastnila v Itálii dvou významných kulturních prezentací: soudobý český design se představil na Trienále dekorativního umění a moderní architektury v Miláně a na letošním mezinárodním bienále výtvarného umění v Benátkách reprezentoval Českou republiku ve společném česko-slovenském výstavním pavilonu jeden z nejvýraznějších představitelů českého konceptuálního umění Stanislav Kolíbal. Obě prezentace byly zrealizovány za podpory Ministerstva kultury ČR.

 

Michaela Lagronová, tisková mluvčí MK
Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.