Moravské zemské muzeum otevřeno!

12.05.2020 17:46|příspěvkové organizace

Dnes, 12. 2. 2020, se opět otevřely brány Moravského zemského muzea veřejnosti. Po dvou měsících, kdy pracovníci MZM vstupovali prostřednictvím projektu „Zavřené muzeum není spící muzeum“ do počítačů a domovů svých příznivců, zavítali první návštěvníci do výstav a expozic.

 

A co na návštěvníky v MZM čeká? Kromě drobných omezení, které vyžadují hygienické předpisy, je to především 50% sleva na veškeré vstupné, která platí až do odvolání.

„Máme radost, že můžeme našim hostům nabídnout aktuální výstavy v prodloužených termínech“, vyzdvihuje mluvčí MZM Barbora Javorová. „V Dietrichsteinském paláci je to výstava Ondřeje Sekory, která bude prodloužena o půl roku, až do 3. 1. 2021, lákavá výstava o historii odívání s názvem Jako růže je prodloužena přes celé léto do 20. 9. 2020 a alespoň o pár týdnů, konkrétně do 7. 6. 2020 se nám podařilo prodloužit výstavu španělských řádů v Biskupském dvoře“ dodává Javorová. 

Stálé expozice v těchto objektech se otevírají postupně, k dnešnímu dni je to nejnovější expozice Středoevropská křižovatka, o týden později to bude např. expozice Fauna Moravy a archeologické expozice.

K datu 12. 5. 2020 se také otevírá Pavilon Anthropos a Památník Leoše Janáčka. 

A zpráva pro ty, kteří si netroufnou hned vyrazit mezi lidi - projekt virtuálního muzea na www.mzm.cz stále pokračuje. Jsou zde také aktuální informace o hygienických a jiných aktuálních nařízeních.

 

Kontakt:
Barbora Javorová
T: +420 533 435 273 
E: bjavorova@mzm.cz

 

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.