Moravské zemské muzeum zpříjemní léto zdravotníkům, policistům i hasičům

14.07.2020 15:26|příspěvkové organizace
Moravské zemské muzeum si velmi váží práce všech, kteří obětavě pečovali a stále pečují o naše bezpečí a zdraví a to nejen v souvislosti s ohrožením pandemií infekčního onemocnění covid-19.  

MZM se proto rozhodlo obohatit čas jejich volna a dovolených speciální nabídkou. Zaměstnanci Fakultní nemocnice u Svaté Anny v Brně, jihomoravští hasiči i příslušníci Jihomoravské PČR si budou moci zvolit podle vlastního výběru a zálib, kam se v rámci MZM zdarma vypraví. 

Tisková mluvčí Barbora Javorová zdůrazňuje: „Prakticky to znamená, že si vyberou, který objekt MZM chtějí navštívit a u pokladny se prokáží buď přímo volnou vstupenkou – to v případě policistů nebo kartičkou zaměstnance jako v případě FNUSA Brno a HZS JmK. To jim zaručí vstup zdarma, a to i s rodinou.

Nabídka, kam se za odpočinkem a zábavou vypravit, je skutečně rozmanitá. Vedle stálých expozic věnovaných archeologii, historii, či přírodě Moravy si podle Barbory Javorové „přijdou na své i ti, kteří rádi cestují mimo Brno, obdivují zámky a zajímají je osudy výrazných historických osobností. Všem těm doporučuji vydat se na Starý zámek do Jevišovic. A např. milovníkům umění je určena výstava Práce s fotografií Dalibora Chatrného, která byla nedávno otevřena v Památníku Leoše Janáčka ve Smetanově ulici, zahradním to domku, ve kterém Leoš Janáček dlouhé roky žil.“ 

V aktuální nabídce výstav je zájemcům o staré časy a dobovou módu jako šitá na míru výstava Jako růže. Móda zrcadlem doby. Zavzpomínat na vlastní dětství a vypravit se do říše Ferdy Mravence, kterou pro nás vyčaroval Ondřej Sekora možní výstava Ondřej Sekora: Mravenčí a jiné práce. Obě výstavy se nachází v Dietrichsteinském paláci na Zelném trhu v Brně.  

Načas se jistě bez cestování obejít dokážeme, ale po moři se mnohým z nás stýskat bude, i proto bych ráda všechny pozvala na chystanou výstavu Čas rytířů dalekých moří. Sběratel a mecenáš Jindřich Vávra.“ dodává Barbora Javorová. Výstava věnovaná brněnskému rodáku, lékaři, sběrateli a cestovateli představí jeho mimořádné fotografie ze zámořských cest. Výstava bude pro veřejnost přístupná od 17. července 2020 v Pavilonu Anthropos. Závěrem dodejme, že ve zdech Anthroposu máme mimo jiné i jedinečnou příležitost potkat mamuta. 
 

Kontakt:
Barbora Javorová

Tiskový a PR servis MZM
T: 602 812 682, 533 435 273
E: bjavorova@mzm.cz

 

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.