Multižánrový festival Bez nití opět rozsvítí terasy Mydlářovského domu

24.06.2021 18:49|příspěvkové organizace

Program Muzea loutkářských kultur v Chrudimi v období letní turistické sezóny obohatí již pátý ročník multižánrového festivalu Bez nití|Odvázané léto na terasách. Návštěvníci se v průběhu dvou víkendů v červenci a srpnu mohou těšit na loutková představení pro děti i dospělé, koncerty, výtvarné dílny i jeden audiovizuální experiment.

 

I přes počáteční nejistotu ohledně vývoje pandemie Covid 19 a protiepidemických opatření se Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi nakonec podařilo zorganizovat již pátý ročník festivalu Bez nití s podtitulem Odvázané léto na terasách. Během čtyř večerů v průběhu dvou víkendů 30. – 31. července a 20. – 21. srpna 2021 nabídne návštěvníkům sérii loutkových představení, koncertů známých i regionálních skupin a písničkářů, výtvarných dílen a dalších programů, které výrazně oživí prázdninovou regionální kulturní nabídku.

Návštěvníci se mohou těšit třeba na loutkářské soubory Buchty a loutky, které v letošním roce slaví 30. výročí svojí činnosti, oblíbené Toy Machine, velice zajímavý vi.Tvor v čele s René Vitvarem nebo Annu Duchaňovou alias Aničku a letadýlko, která tentokrát přijede v představením Frutti di Mare a jako Pinky Jane potěší návštěvníky i svým písničkářským vystoupením. Hned dvě představení přivezou herci studia Damúza, které patří k nejlepším loutkohereckým skupinám u nás. Hudební vystoupení obstarají skvělí Fredy a Krasty se směsicí nadupaného funku říznutého specifickým humorem, jazzpunkové Krásné nové stroje v čele s výtvarníkem Stanislavem Divišem nebo Kyx Orchestra, originální chrudimský big band s klasickým obsazením, moderním zvukem a neotřelými aranžemi skladeb ve stylu jazzu, latiny, funky i rocku. Pestrý program doplní také Eva Suková alias Blondýna prokládající svoje femme- folkové písně vtipnými básněmi nebo audiovizuální experiment s meotarovými výjevy na motivy českých lidových pohádek v podání volného sdružení Sandy & MeotART.

Vstupenky je již teď možné zakoupit v pokladně MLK, jednotné vstupné je 120 Kč na den. Permanentka na všechny akce pak stojí 400 Kč. Kompletní program najdete na www.puppets.cz.

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi velice děkuje všem partnerům a sponzorům, bez nichž by konání festivalu nebylo možné.

 

Kontakt:
Břetislav Oliva

PR pracovník
Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi
M: 778 712 531
E: bretislav.oliva@puppets.cz
W: www.puppets.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.