Muzejní noc se světlem na konci tunelu

18.06.2021 18:28|příspěvkové organizace

S roční pauzou se muzejní instituce opět vrací k tradiční Muzejní noci pod Ještědem. V pátek 25. června od 18 hodin se konečně otevřou brány muzeí a galerií v Liberci, Jablonci nad Nisou a Vratislavicích a zůstanou otevřené až do 23 hodin. 

 

Kromě tradičních nočních prohlídek se návštěvníci mohou těšit na zajímavý doprovodný program a oblíbené výtvarné dílny pro děti. 

U nás v muzeu se těšíme na první větší akci pro veřejnost po dlouhé pauze. Snažili jsme uzpůsobit program tak, abychom dodrželi hygienická opatření a zároveň abychom návštěvníkům nabídli plnohodnotné zážitky“, informuje Marie Víšková, která má v Muzeu skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou akci na starosti. Příchozí se mohou rozptýlit po stálých expozicích a prodloužených výstavách. V muzejním parku je čeká vystoupení skupin Anabáze a Nekrmit z Liberce. „Připravili jsme také tvůrčí dílnu s výrobou svícnů, kterými se po 22. hodině prozáří celý park a snad opravdu konečně rozsvítí světlo na konci tunelu“, říká ředitelka muzea Milada Valečková. A perlička na závěr – na návštěvníky muzea, kteří přijdou v klobouku či jiné zajímavé pokrývce hlavy, čeká drobná odměna.  

Na trase Jablonec-Vratislavice-Liberec bude mezi zúčastněnými institucemi fungovat kyvadlová doprava historickými vozy podle jízdního řádu, který je k dispozici na místech konání. 

V Jablonci nad Nisou je zastávka na Dolním náměstí. Dopravu opět zajišťuje BusLine. Vstup do všech objektů je zdarma, IQLANDIA poskytuje zlevněné vstupné.

Kompletní program Muzejní noci pod Ještědem najdete na webu muzea www.msb-jablonec.cz, u fb události a v tištěné verzi na pokladně muzea.

 

Kontakt:
Marie Víšková

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou
U Muzea 398/4, 466 01 Jablonec nad Nisou
T: 774 323 738
E: marie.viskova@msb-jablonec.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.