Nastavení cookies

MZM zve na oslavu Mezinárodního dne archeologie

09.10.2020 14:53|příspěvkové organizace

Tento svátek připadá na 17. 10. a do jeho oslav se letos zapojuje i Moravské zemské muzeum. Plány byly veliké, muzeum má totiž k tomuto tématu opravdu co nabídnout! Jenže situace kolem nemoci Covid 19 vše zkomplikovala, a tak padlo rozhodnutí přesunout oslavy do přírody. 

 

Společně s archeology Mgr. Hanou Čižmářovou a Mgr. Ivanem Čižmářem, Ph.D. zveme zájemce na podzimní komentovanou procházku na jediné moravské keltské oppidum Staré Hradisko u Protivanova. „Vydáme se tak po stopách Keltů, kteří zde, na trase Jantarové stezky, za mohutnými hradbami, žili, provozovali svá řemesla a věnovali se regionálnímu i dálkovému obchodu ve 2. – 1. století př. Kr“, vysvětluje archeoložka Hana Čižmářová.

Srdečně zve Archeologický ústav Moravského zemského muzea ve spolupráci s Ústavem archeologické památkové péče Brno, sraz účastníků bude v sobotu 17. 10. 2020 v 15. 00 na návsi obce Malé Hradisko. Délka prohlídky je asi hodinu a půl, terén mírně obtížný, zvládne to i terénní kočárek. 

Mezinárodní den archeologie se v České republice slaví letos teprve po sedmé.

Účast na prohlídce lze rezervovat emailem na  hcizmarova@mzm.cz nebo tel. 777 887 407. 

 

Kontakt:
Barbora Javorová
Tiskový a PR servis MZM
T: +420 533 435 273 
E: bjavorova@mzm.cz 

 

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Jana Malíková
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: jana.malikova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.