Nastavení cookies

Na chrudimských terasách bude číst Márdi

01.10.2020 17:26|příspěvkové organizace

Ve středu 7. října 2020 od 18 hodin se v Chrudimi uskuteční již sedmé pokračování Noci literatury. Ukázky z děl moderní evropské literatury bude číst zpěvák Márdi ze skupiny Vypsaná fiXa.

 

Noc literatury nabízí každoročně široké veřejnosti příležitost seznámit se s tvorbou současných evropských spisovatelů prostřednictvím známých osobností a na divácky atraktivních místech. Vedle Chrudimi se v letošním roce, pandemii navzdory, do akce zapojuje 70 měst v České republice a 35 v zahraničí. Na terasách historického renesančního Mydlářovského domu, sídla Muzea loutkářských kultur v Chrudimi, bude od 18 hodin číst zpěvák skupiny Vypsaná fiXa Michal Mareda alias Márdi. 

Zazní ukázky ze dvou děl inspirovaných válečnými událostmi v Evropě, které od sebe dělí rovných sto let. Prvním z nich bude román Válka a terpentýn vlámského prozaika, esejisty a básníka Stefana Hertmanse. Kniha vychází ze zkušeností Hertmansova dědečka a jeho traumatických zážitků frontového vojáka v zákopech 1. světové války, jak je popsal v pečlivě vedených denících. Druhá ukázka z knihy Dlouhé časy ukrajinského prozaika a básníka Vladimíra Rafajenka zavede posluchače do města Z, v němž snadno rozpoznáme ukrajinský Doněck zmítaný občanskou válkou.

Na čtení pak naváže Márdiho sólové hudební vystoupení. Z důvodu bezpečnostních a hygienických opatření v souvislosti s koronavirovou pandemií bude počet návštěvníků omezen. Informace naleznete na webu www.puppets.cz nebo na muzejním telefonním čísle 469 620 310.

Vstup na akci, pořádanou Muzeum loutkářských kultur ve spolupráci s Městskou knihovnou Chrudim, je zdarma.

 

Kontakt:
Břetislav Oliva
T: 778 712 531
E: bretislav.oliva@puppets.cz

 

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Jana Malíková
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: jana.malikova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.