Na festivalu vystoupí Damúza a Buchty a loutky

24.08.2020 18:22|příspěvkové organizace

V rámci festivalu Bez nití|Odvázané léto na terasách proběhne v pátek 28. srpna od 17 hodin večer loutkového divadla určený pro děti i hravé dospělé, v jehož rámci vystoupí přední české loutkářské soubory.

 

V programu multižánrového festivalu na terasách Muzea loutkářských kultur samozřejmě nesmí chybět i večer věnovaný čistě loutkovému divadlu. V rámci toho letošního se mohou dospělí diváci těšit na humornou interpretaci klasických horrorů nazvanou Psycho Reloaded v podání souboru Buchty a loutky, děti zase na hravou verzi klasické pohádky Otěstánek od oblíbeného pražského divadla Damúza.

Vedle těchto předních českých loutkářských souborů se představí i Divadlo Vzhůru nohama, které propojuje svět divadelních profesionálů a lidí s fyzickým nebo mentálním handicapem v rámci tzv. „specifického divadla“. Představení Hergules neboli Drakošlap je loutkovou taškařicí volně na motivy hry Matěje Kopeckého Herkules. Více o specifickém divadle se návštěvníci MLK mohou dozvědět také z výstavy Hnízdo pro duši, která v muzeu právě probíhá.

Informace k představení naleznete na webových stránkách MLK nebo na muzejním telefonním čísle 469 620 310, kde si rovněž můžete rezervovat vstupenky. Vstupné na dětské představení Otěstánek je 100 Kč, na Psycho Reloadedpak 150 Kč, pokud půjdete na obě představení, je cena 200 Kč. Vstup na představení Hergules neboli Drakošlap je zdarma.

 

Kontakt:
Břetislav Oliva
T:
778 712 531
E: bretislav.oliva@puppets.cz
 

 

 

 

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.