Návštěvnická sezóna začíná

13.05.2021 12:06|příspěvkové organizace

Od soboty 15. 5. 2021 se otevírají interiéry areálů Valašského muzea v přírodě. 

 

„Po čtyřměsíční přestávce se muzeum představí v plné kráse! V chalupách přivítají návštěvníky tetičky a demonstrátoři, kteří budou jejich průvodci po areálu Valašské dědiny. Technické stavby na vodní pohon v Mlýnské dolině ožijídíky zručnosti našich mistrů. Samozřejmě bude také otevřen areál Dřevěného městečka. Formou výdejových okének se budou moci návštěvnici občerstvit a ochutnat valašské speciality.  Přístupné jsou opět i naše stále expozice v Sušáku, v Domě Pod Strání a Panské sýpce. V rámci Mezinárodního dne muzeí 18. 5. 2021 se mohou návštěvníci těšit na volný vstup do všech areálů muzea,“  pozval Jindřich Ondruš, generální ředitel Národního muzea v přírodě.

Otevřeno je denně od 9.00 do 17.00 po 7 dnů v týdnu.  K prohlídce všech areálů je možno si zakoupit okružní vstupenku do všech částí muzea.  V ceně vstupenek do jednotlivých areálů jsou zdarma vstupy na výstavy v objektu Sušák. Během víkendových dnů bude od 15. května do 30. června otevřen průchod na Jurkovičovu rozhlednu. 

V rámci protiepidemických opatření platí pro návštěvníky povinnost nosit respirátory v interiérech, dezinfikovat ruce ve vstupních prostorách pokladen, dodržovat rozestupy a řídit se pokyny zaměstnanců muzea. 


Kontakt:
Ing. Jindřich Ondruš

generální ředitel  
Národní muzeum v přírodě
T: +420 571 757 101
E: ondrus@vmp.cz

Bc. Pavlína Polášková 
pracovník vztahů k veřejnosti
Národní muzeum v přírodě
T: +420 571 757 173
E: polaskova@vmp.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.