Oslavme společně Den otců / Výtvarné hrátky s obrázky Ondřeje Sekory

11.06.2020 12:08|příspěvkové organizace

Doprovodný program pro rodiny s dětmi k výstavě Ondřej Sekora: Mravenčí a jiné práce.

 

Moravské zemské muzeum zpříjemní tatínkům jejich svátek programem Výtvarné hrátky s obrázky Ondřeje Sekory. S nápadem na slavení Dne otců přišla před 110 lety Američanka Sonora Smart Dodd. Uspořádala oslavu na počest svého otce, který se po smrti matky staral o ni a její sourozence. Oficiálně se Den otců začal slavit v USA až v roce 1966 a poté se rozšířil i do dalších zemí. V České republice je připomínán od roku 2007. Moravské zemské muzeum se připojuje k myšlence připomenout otcovskou lásku a péči. Tento rok svátek připadá na neděli 21. 6. 2020, v MZM se však společně sejdeme již v sobotu 20. 6. 2020. Na oslavě nás bude doprovázet Ferda Mravenec. Tento šikula a všeuměl, vybaven svým červeným puntíkovaným šátkem doprovází děti již od roku 1927. Dobře známe i další obyvatele hmyzí říše, kteří se zrodili díky fantazii významného českého spisovatele, ilustrátora a žurnalisty Ondřeje Sekory. Jaká byla jejich cesta ke slávě a popularitě? Jak probíhalo putování těchto legendárních postaviček ze stran časopisu do knih, na prkna divadel a do světa filmu a televize? Tyto a celou řadu dalších otázek zodpoví doprovodný program pro rodiny s dětmi Ondřej Sekora: Mravenčí a jiné práce. V rámci programu účastníci nahlédnou do výstavy, zahrají si hry inspirované dobrodružstvími Ferdy Mravence a následně si vytvoří ve venkovním prostoru - na terase muzea - koláž či komiks z obrázků Ondřeje Sekory.

Tatínkové, šikulové, všeumělové, brouci pytlíci, s šátky i bez, v doprovodu dětí se mohou při příležitosti svého svátku těšit na vstup zdarma! 

Program se uskuteční v sobotu 20. 6. 2020 od 13.30 do 17.00 hodin v Dietrichsteinském paláci na Zelném trhu 8 v Brně

 

 

Kontakt:
RNDr. Barbora Javorová

Tiskový a PR servis MZM
T: 602 812 682, 533 435 273 
E: bjavorova@mzm.cz

Mgr. Sylva Brychtová
Dětské muzeum
T: 533 435 371
E: sbrychtova@mzm.cz

 

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.