Oslavte Den muzeí v Národním muzeu v přírodě

17.05.2021 16:50|příspěvkové organizace

Mezinárodní den muzeí, který v letošním roce připadá na úterý 18. května, budou moci návštěvníci přivítat i v jednotlivých složkách Národního muzea v přírodě a to vstupným zdarma do jednotlivých muzeí či jejich areálů. Právě v tento den pro návštěvníky otevře letos poprvé své brány poslední z muzeí –  Muzeum v přírodě Zubrnice. 

 

Namísto prohlídek s průvodcem čeká na severu Čech návštěvníky několik novinek v samostatně přístupných objektech areálu Historické vesnice. „Na návštěvníky čeká prohlídka Domu z Loubí, dvůr Chmelařské usedlosti doplněný o nové exponáty a Kupecký krám s řemeslnými výrobky. Vernisáží v úterý 18. května v kostele sv. Maří Magdaleny zahájíme výstavu Jiří Kubový - Ztracené obrazy. Dle mimořádných opatření nebudou probíhat skupinové prohlídky s průvodcem, využijte příležitosti prohlédnout si vybrané exteriéry a interiéry individuálně.  Exteriéry Mlýnského údolí jsou nadále přístupné bez omezení, interiér Mlýna Týniště čp. 27 se poprvé otevře 22. května a bude přístupný po oba květnové víkendy. Historickou vesnici mohou zájemci navštívit, s výjimkou pondělí, po celý týden a to vždy od 9.00 do 18.00,“  uvedla Ivana Mikulecká, ředitelka muzea v přírodě Zubrnice. 

V tento den nabízí volný vstup do areálu Veselý Kopec i Muzeum v přírodě Vysočina. Valašské muzeum v přírodě nabízí možnost volného vstupu do všech svých areálů – Dřevěného městečka, Valašské dědiny a Mlýnské doliny. Hanácké muzeum v přírodě je v tento den uzavřeno (v květnu otevřeno pouze o víkendech).

Podrobnější informace k jednotlivým muzeím (včetně otevíracích dob, cen vstupného) naleznete na www.nmvp.cz.


Kontakt:
Ing. Petra Valíčková

pracovník vztahů k veřejnosti
Národní muzeum v přírodě
T: 571 757 143
M: 778 112 577
E: petra.valickova@nmvp.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.