Perličková dílna pro seniory

24.01.2020 09:16|příspěvkové organizace

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, ve spolupráci s firmou RAUTIS, připravilo pro všechny aktivní seniory „Perličkovou dílnu“. V úterý 4. února se mohou těšit na prezentaci historie výroby perličkových ozdob a následně na jejich výrobu pod dohledem zkušených lektorů.

 

Mnozí návštěvníci jistě poznají ozdoby, které oni sami měli nebo ještě mají doma. „Vánoční ozdoby z foukaných perlí mají v našem regionu hlubokou tradici. V rámci programu se návštěvníci seznámí s jejich historií a postupem výroby, kterou si také budou moci vyzkoušet a výrobek odnést domů. Nesmí si ovšem zapomenout brýle,“ shrnuje muzejní edukátorka Milena Zachařová. 

Akce se koná v úterý 4. února od 10 hodin a je určena výhradně pro seniory. Na program je nutné se předem objednat. Vstupné je 30,- Kč a jako bonus budou mít účastníci volný vstup do expozic muzea a výstavy „Současné české vánoční ozdoby“.

Partnery akce jsou Liberecký kraj, statutární město Jablonec nad Nisou a ministerstvo kultury.

Rautis
V rodinné firmě Rautis se můžete setkat s jedinečným řemeslem foukání skleněných perlí a výroby perličkových vánočních ozdob, které má v Poniklé tradici už od roku 1902. Jsme poslední firmou na světě, které se podařilo zachovat staré technologie a udržet výrobu stále aktuální a živou.
Zdroj: www.rautis.czKontakt:
Milena Zachařová

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou
U Muzea 398/4, 466 01 Jablonec nad Nisou
T: 483 369 021
E: milena.zacharova@msb-jablonec.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.