Poslední rozloučení s herečkou Libuší Šafránkovou

14.06.2021 11:15|ministerstvo

V minulých dnech zemřela oblíbená česká filmová, divadelní a televizní herečka Libuše Šafránková. O podobě posledního rozloučení informoval její syn Josef Abrhám ml. prostřednictvím Ministerstva kultury.

 

Vyjádření Josefa Abrháma ml.

Od náhlého odchodu maminky Libuše Šafránkové celé naší rodině přichází nespočet soustrastných zpráv a dopisů. Žel není v našich silách poděkovat každému zvlášť. Proto bych chtěl všem, kteří si na maminku vzpomněli, co nejupřímněji touto cestou poděkovat. Naše rodina prožívá toto nelehké období velmi bolestně a všechna vaše slova účasti jsou pro nás silnou podporou.

Maminka si nepotrpěla na velkou pozornost a cenila si soukromí. Vím ale, že by určitě stála o to, aby ti, kteří ji měli rádi, měli možnost se s ní rozloučit na místě, kam ráda přes třicet let chodila. Proto jsme se rozhodli uspořádat veřejné rozloučení v našem kostele u sv. Anežky na Spořilově, v pátek 25. června 2021 v dopoledních hodinách. Samotný pohřeb proběhne ve stejný den odpoledne v kruhu rodiny a blízkých přátel. Na prostranství nad kostelem bude mít veřejnost možnost pohřeb sledovat na velkoplošných obrazovkách. 

Zádušní mše a uložení na hřbitově pak proběhne o týden později 2. 7. 2021 v jejích rodných Šlapanicích u Brna.

Přesnější informace zveřejníme v nejbližších dnech. 

V této těžké chvíli bych vás chtěl zároveň poprosit o ohleduplnost k soukromí naší rodiny. 

 

Josef Abrhám ml. s rodinou

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.