Pozvánka na první uvedení Homérovy Iliady

28.07.2021 14:43|příspěvkové organizace

V sobotu 7. srpna 2021 od 20.00 hodin proběhne na nádvoří muzea Památníku Lidice první uvedení největšího eposu světové literatury, Homérovy Iliady.

 

Výtěžek z tohoto společného Site specific projektu Divadla Bez zábradlí a Památníku Lidice půjde na Vojenský fond solidarity, jehož posláním je pomáhat těm, kteří jsou válce nejblíže, vojákům a jejich rodinám. 

Díky skvělému textu autorů adaptace, Lise Peterson a Denisi O’Hare, práci amerického režiséra Guye Robertse i hudbě skotského skladatele Patricka Neila Doyla vzniklo představení, kterému se daří ukázat, že Homérova práce nepatří jen do osnov hodin literatury, ale že jde o dílo plné emocí, příběh, který byl aktuální v každé etapě lidských dějin. Pojednává totiž o válce. 

Půjde o mimořádnou událost, která se již nebude opakovat. Celá scéna byla pro tuto příležitost upravena přímo na míru prostředí, ve kterém se představení odehraje. Součástí vstupenky bude zároveň i vstup do areálu Památníku Lidice včetně komentované prohlídky pietního území, prohlídky Lidické výtvarné sbírky s její kurátorkou, Mezinárodní dětské výstavy nebo expozice rodinného domu č.p.116 „Stavíme nové Lidice“.

Neváhejte proto navštívit 7. srpna Památník Lidice. Budete mít příležitost navštívit významné a architektonicky unikátní pietní místo, zajímavé expozice, zhlédnout neopakovatelné divadelní představení a přispět na dobrou věc. 

Lístky jsou již v prodeji (https://goout.net/cs/listky/iliada/xfgj/), přičemž si můžete vybrat v různých cenových úrovních. Čím dražší lístek si koupíte, tím více Vojenský fond solidarity podpoříte. 

Kontakt:
Tamara Hegerová
Vedoucí muzea a oddělení prezentace
Tokajická 152, 273 54 Lidice
T: +420 739 690 566
E: hegerova@lidice-memorial.cz     
W: www.lidice-memorial.czwww.lezaky-memorial.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.