Pražský filharmonický sbor v novém sále Zarjadje

14.02.2020 13:22|příspěvkové organizace

Koncert PFS s Velkým symfonickým orchestrem P. I. Čajkovského v novém sále Zarjadje, který se uskuteční 22. února 2020 pod taktovkou Vladimira Fedosejeva v rámci festivalu „Beethoven a Čajkovskij“, je již nyní zcela vyprodán. Na programu zazní dvě „Ódy na radost“. 

 

Nejprve si publikum vyslechne kantátu Óda k radosti, s níž Čajkovskij absolvoval v roce 1866 studium skladby na patrohradské konzervatoři. I když ji nakladatel Pyotr Jurgenson toužil vydat, Čajkovskij při jejím uvedení obdržel ostrou kritiku, a tak se skladbu zdráhal vzhledem k Beethovenově uspěchu vynést na světlo. Tehdejší ředitel Anton Rubinstein jej vzápětí doporučil svému mladšímu bratrovi Nikolaji Rubinsteinovi jako učitele harmonie na nově otevřenou Moskevskou státní konzervatoř. 

Beethovenovu 9. symfonii d moll považuje dirigent Fedosejev za srdeční skladbu svého orchestru, který vede od roku 1974. Sólisty večera budou Lyubov Petrova (soprán), Daria Khozieva (mezzosoprán), Vladimir Dmitruk (tenor) a Nikolay Didenko (bas).

Odkaz na koncert: https://zaryadyehall.com/en/afisha/klassika_en/festival-muzyki-betkhovena-i-chaykovskogo-bso-im-chaykovskogo-khor-prazhskoy-filarmonii/

Koncertní sál Zarjadje zahájil letos v září svoji druhou sezonu. Krátce po svém otevření získal řadu ocenění, mj. jako „Nejlepší dokončený stavební projekt pro kulturní a vzdělávací účely“ nebo cenu MIPIM Award(Cannes). Generální ředitelka Olga Zhukova jej přirovnává k sálům Labské a Pařížské filharmonie. V sále již účinkovali umělci jako: Anna Netrebko, Elina Garanča, Denis Matsuev, Joshua Bell, Joyce DiDonato, Sir John Eliot Gardiner a další.

Kontakt:
Mgr. Monika Havlová
PR a marketing 
T: +420 776 670 982
E: havlova@choir.cz
W: www.filharmonickysbor.czwww.facebook.com/filharmonickysbor

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.