Skončil 76. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Strážnice

28.06.2021 16:39|příspěvkové organizace

O víkendu 25.–27. 6. 2021 se konal 76. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Strážnice, vzhledem k současné epidemiologické situaci, která není pro pořádání kulturních akcí většího rozsahu stále příznivá, proběhl na sociálních sítích v online podobě. 

 

Jedinou výjimkou bylo Finále Soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku, které mohl v sobotu 26. 6. od 20.15 hodin živě sledovat jednak omezený počet diváků přímo na amfiteátru Bludník, nebo také v přímém přenosu televizní diváci na ČT art. Celý program byl na základě rozhodnutí Národního ústavu lidové kultury ve Strážnici a jeho zřizovatele Ministerstva kultury pojat jako benefiční program na pomoc lidem z oblastí zasažených tornádem na jihu Moravy. Národní ústav lidové kultury, pořadatel soutěže, a společnost Colosseum Ticket, která zajišťuje předprodej vstupenek, věnovaly celý výtěžek akce na podporu obětí řádění tornáda. Finanční prostředky budou odeslány na zvláštní účet Diecézní charity Brno.

V Soutěži o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku zvítězil Jakub Říha ze Strážnice. Další místa obsadili Jan Hrbáček z Louky, Marek Salay z Břeclavi, Petr Polách z Kunovic a Martin Vašulka z Kyjova.

Jako mediální partneři se do projektu iFolklorní Strážnice zapojily také TV Noe a Radio Proglas. V částečném společném vysílání i ve vlastních samostatných programech akcentovaly dlouholeté mediální partnerství s Mezinárodním folklorním festivalem Strážnice.

Mezinárodní folklorní festival Strážnice a Festival Dětská Strážnice se každoročně konají poslední červnový víkend. Běžně se ho účastní více než 2 000 účinkujících. Komponované pořady zhlédne asi 30 000 návštěvníků. 

77. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Strážnice a 40. ročník Folklorního festivalu Dětská Strážnice se bude konat ve dnech 23.–26. června 2022. Doufejme, že už opravdu za účasti diváků a návštěvníků.


 

Internetové stránky: www.festivalstraznice.cz, www.nulk.cz
Facebook: Festival Strážnice

Úvodní foto: Ředitel NÚLK a prezident MFF při předávání cen. © František Gajovský
 

Kontakt:
Ing. Hana Jechová

T: +420 604 835 970
E: hana.jechova@nulk.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.