Technické muzeum v Brně se opět představí na letošním ročníku Brno Revival

15.06.2020 16:53|příspěvkové organizace

Stejně jako v minulých letech i letos Technické muzeum v Brně podporuje akci s názvem Brno Revival festival rychlosti mezi pavilony. V sobotu 20. června představí na brněnském výstavišti vozidla ze svých sbírek. Závodních klání se nezúčastní, protože letošní ročník má omezený program, ale na stánku Technického muzea v Brně si budou moci zájemci zblízka prohlédnout výběr vozidel právě z jeho sbírek.

 

  „Stáli jsme před rozhodnutím, jako desítky jiných pořadatelů motoristických závodů, zrušit nebo uskutečnit letošní Brno Revival,“ říká Karel Kupka za pořádající Československý automobilový klub pro Moravu a Slezsko, z.s.  „S úctou k tradici, kterou jsme v roce 2014 založili, jsme se nakonec rozhodli, a s ohledem na uvolnění zdravotních opatření, že Brno Revival 2020 bude.

Na rozdíl od minulých ročníků, kdy se festival konal vždy v obou víkendových dnech, se letos  uskuteční  jako jednodenní akce, a to  již ve zmíněnou sobotu 20. června od 8.00 do 18.00. „Stavět závodní trať pro jednodenní akci by bylo velmi drahé a do jednoho dne bychom také těžko naskládali všechny jízdy,“ vysvětluje dále Karel Kupka, „proto jsme se rozhodli, že Brno Revival nabídne v tomto roce a za daných podmínek výstavu, burzu a také samozřejmě sraz příznivců vůně benzínu.
Pořadatelé slibují jedinečné stroje i když bez pohybu. Prostor dráhy využijí ke srazu majitelů historických i klasických vozidel, aut a motorek. „Technické muzeum v Brně na stánek chystá ze svých sbírek závodní automobily Škodu 120 S Rallye a Škodu 136 Favorit,“ přibližuje prezentaci muzea na festivalu Sylvie Zouharová Dyková, kurátorka oboru Historická vozidla a spalovací motory. „Také představíme zástupce historických autobusů z oboru Městská hromadná doprava a vojenskou techniku z oboru Militaria. Nebudou chybět ani další sbírková osobní vozidla – například Tatra 613 Narex, Škoda 1200 Sedan, MTX Roadster a další.

I když organizátoři Brno Revival festivalu rychlosti mezi pavilony 2020 museli sáhnout k velkému množství kompromisů, nabízí akce zajímavý a bohatý program. Díky změně formátu se může zúčastnit větší počet majitelů historických aut a motocyklů. Návštěvníci se mohou těšit také na závodníky z let minulých.  

Brno Revival festival mezi pavilony, sobota 20. června 2020, 8.00 až 18.00
 

Kontakt: 
Sylvie Zouharová Dyková

T: 770 184 616

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.