UPM se vstupem zdarma do konce května

19.05.2021 10:35|příspěvkové organizace

Uměleckoprůmyslové museum v Praze otevřelo všechny své pobočky a v těch pražských má do konce května vstup zdarma.

 

V hlavní budově byla návštěvníkům zpřístupněna nová výstava Mezi kýčem a akademií. Chromolitografie ve službách reklamy a umění, která představuje tiskařskou techniku chromolitografie používanou především v druhé polovině 19. století hlavně na plakátech a reklamních tiscích. Prezentovány jsou i ukázky chromolitografických reprodukcí malířských děl, edukační a vědecké ilustrace, svaté obrázky a drobné merkantilní tiskoviny. Principy techniky přibližují ukázky rozfázovaného tisku na jednotlivých listech a ukázky tiskového rastru. Výstava 100 let grafické školy v Praze, která byla několik měsíců uzavřena, je prodloužena do září. Volný vstup je do 31. 5. také ve stálé expozici Český kubismus v Domě U Černé Matky Boží a v Galerii Josefa Sudka na Hradčanech.

„Jsme rádi, že jsme po dlouhém uzavření zpřístupnili muzeum se všemi kompletními službami návštěvníkům, tedy i s otevřeným obchodem a restaurační zahrádkou. Volným vstupem bychom rádi všem zájemcům umožnili najít si chvilku pro návštěvu muzea a potěšit se výstavami, které se na své návštěvníky též velice těší. Počítáme samozřejmě i s dodržováním všech hygienických předpisů,“ říká Helena Koenigsmarková, ředitelka Uměleckoprůmyslového musea v Praze.
UPM otevřelo i pobočku v zámku Kamenice nad Lipou u Jindřichova Hradce, kde je aktuálně k vidění expozice nábytku 19. a 20. století Cesty designu a od června i nová stálá expozice hraček.

Více informací na upm.cz

 

Kontakt:
Radka Potměšilová

PR manažerka a tisková mluvčí
Uměleckoprůmyslové museum v Praze
17. listopadu 2, 110 01 Praha 1
T: +420 602 182 473
E: potmesilova@upm.cz
W: www.upm.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.