Nastavení cookies

Valašské muzeum v přírodě se znovu otevírá veřejnosti

03.12.2020 20:11|příspěvkové organizace

Rožnov pod Radhoštěm – V rámci rozvolňování protiepidemických opatření tzv. druhé vlny pandemie koronaviru otevírá Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm po téměř dvouměsíční přestávce své brány.

 

Návštěvnici si budou moci prohlédnout od 3. 12. 2020 areál Dřevěného městečka, exteriéry Valašské dědiny a Mlýnské doliny. Výjimku budou tvořit dny 7. 12., 14. 12., 24. 12. a 25. 12., kdy bude celé muzeum uzavřeno. V souvislosti s pandemií koronaviru platí tato nařízení: vstup bude umožněn návštěvníkům pouze se zakrytím úst a nosu, personál bude upozorňovat na nutnost hygieny rukou a na dodržování rozestupůVstoupit do areálu mohou pouze návštěvníci bez akutních zdravotních obtíží a ti co nejsou v karanténě. U vstupu do areálu jsou k dispozici bezkontaktní stojany s dezinfekcí. Do interiérů expozičních objektů bude povolen vstup maximálně deseti osob,“ sdělil Jindřich Ondruš, generální ředitel Národního muzea v přírodě. 

Vzhledem k přetrvávajícím omezením, která platí ve 3. stupni omezení Ministerstva zdravotnictví PES pro pořádání hromadných akcí se letošní plánované prosincové pořady neuskuteční. Z programové nabídky jsme tak byli nuceni zrušit Mikulášský podvečer, Vánoční jarmark, Živý betlém, Štěpánskou koledu a edukační pořad Vánoce na Valašsku.

„V souvislosti se zákazem pořádání kulturních akcí nemůžeme diváky přivítat ve vánočně vyzdobené Janíkově stodole.  Z tohoto důvodu jsme poprvé přistoupili k přímému přenosu slavnostního koncertu Večer při svíčkách. Na jevišti se tak druhou adventní neděli představí Tomáš Kočko a Orchestr a zaznějí písně z hudebního alba Koleda. Bude se jednat o kolekci moravských koledních písní v hudební úpravě Tomáše Kočka a jeho autorský repertoár, pozval Jindřich Ondruš, generální ředitel Národního muzea v přírodě. 

Živý přenos pořadu Večer při svíčkách se uskuteční v neděli 6. 12. 2020 od 17.00 na www.nmvp.cz/vecerprisvickach


Kontakt:
Ing. Jindřich Ondruš
generální ředitel  
Národní muzeum v přírodě
T: +420 571 757 101
E: ondrus@vmp.cz

Bc. Pavlína Polášková 
pracovník vztahů k veřejnosti
Národní muzeum v přírodě
T: +420 571 757 173
E: polaskova@vmp.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Jana Malíková
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: jana.malikova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.