Nastavení cookies

Vizuální identita pro Muzeum literatury od studia 20YY Designers získala ocenění Czech Grand Design

22.04.2021 14:50|příspěvkové organizace

Přímý přenos na ČT art odhalil vítěze Cen Czech Grand Design za rok 2020. Cenu za grafický design si odneslo studio 20YY Designers (Petr Bosák, Robert Jansa, Filip Kopecký a Adam Macháček) za novou vizuální identitu pro Muzeum literatury. 

 

Vítězný návrh představuje silný a hravý koncept vizuální identity, jehož podstatou je nápadité využití autentických materiálů z archivů instituce a jejich propojení s jazykem dnešní komunikace.

Vzhledem k trvajícím opatřením proti pandemii koronaviru proběhlo vyhlášení pouze na televizních obrazovkách a přímý přenos byl prokládán dokumentárním filmem o českém designu v režii Tomáše Luňáka. Za 20YY Designers ocenění virtuálně převzal Adam Macháček.

Práce všech finalistů představuje výstava Best of: 2020 ve veřejném prostranství pražské Kampy až do 10. května 2021. Kompletní shrnutí všech výsledků je uvedeno v tomto článku. Muzeum literatury, budoucí sídlo Památníku národního písemnictví v Petschkově vile v Praze-Bubenči, pro své návštěvníky připravuje rozsáhlou expozici v deseti sálech s téměř tisícovkou exponátů. Více informací na samostatné stránce projektu www.muzeumliteratury.cz. K nové identitě vyjde také samostatný manuál objasňující její koncept a budoucí využití.

 

Kontakt
Aneta Křižková
PR manažer | Oddělení prezentace sbírky
T: +420 778 757 662
E: krizkova@pamatnik-np.cz
W: www.pamatniknarodnihopisemnictvi.cz 
www.muzeumliteratury.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Jana Malíková
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: jana.malikova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.