Zámeček Petrkov se oficiálně stal součástí Památníku národního písemnictví

28.05.2021 18:20|příspěvkové organizace

Památník národního písemnictví ve čtvrtek 27. května 2021 převzal do své správy zámeček v Petrkově, ve kterém žil a tvořil Bohuslav Reynek se svou rodinou. Na místě postupně vznikne česko-francouzské kulturní centrum. Dům projde citlivou rekonstrukcí a také zahrada bude v odborné péči v souladu s tradicí její podoby. 

 

Ředitel Památníku národního písemnictví Zdeněk Freisleben se při převzetí domluvil na dlouhodobé spolupráci s obcí Lípa, pod níž zámeček spadá, se starostou Jiřím Kuncem i se zástupkyní místního dobrovolného spolku TILIA Martou Vencovskou.

V současné době se připravuje oplocení areálu a zahájení prvních nutných průzkumů a úprav místa. Dům a zahrada tak budou pro návštěvníky z bezpečnostních důvodů uzavřeny, přístupné zčásti budou při jednorázových akcích „Letní Petrkov“, věnovaných literárním čtením, výstavám, koncertům, divadelním představením nebo akcím pro děti. O jednotlivých setkáních budeme aktuálně informovovat na stránkách Památníku národního písemnictví, v odkazu Petrkov a prostřednictvím internetových stránek obce Lípa. První akce „Letní Petrkov“ se uskuteční na přelomu června a července.

 

Kontakt:
Aneta Křižková
PR manažerka, Oddělení prezentace sbírky
T: +420 778 757 662
E: krizkova@pamatnik-np.cz 
www.pamatniknarodnihopisemnictvi.czwww.muzeumliteratury.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.