Zavřené muzeum není spící muzeum!

23.04.2020 17:19|příspěvkové organizace

Přestože dveře Moravského zemského muzea jsou kvůli opatřením vlády zavřené, muzeum zůstává otevřeno alespoň ve své virtuální podobě. Denně pro vás doplňujeme ohlédnutí, vzpomínky, reportáže, dokumenty či nové nadějné plány. 

 

Důležitou zprávou je také to, že se podařilo prodloužit trvání aktuálních výstav, aby bylo možné je navštívit i po znovuotevření muzeí. Až do ledna příštího roku bude k vidění výstava o Sekorovi. Do září se podařilo prodloužit výstavu Jako růže. Móda zrcadlem doby. A alespoň do půlky června potrvá výstava řádů a vyznamenání ze Španělska. Na webu www.mzm.cz najdete každý den novou zajímavost pro děti i dospělé. Čekají zde na vás třeba zábavné pracovní listy k výstavě Ondřej Sekora: Mravenčí a jiné práce. A to i s komiksovým příběhem Jak Ferda nechal nakopnout toho druhého.

Pokud je to jen trochu možné, jsou zde i internetové náhradní programy místo akcí, jejichž konání zhatil koronavirus.

Živo je také na facebooku, kde můžete soutěžit o vstupenku do muzea. Soutěž Z truhly pokladů Moravského zemského muzea představuje každý týden jeden zajímavý a trochu tajuplný exponát.

Vždy v pondělí do 10:00 se na facebookovém profilu MZM objeví obrázek, který bude předmětem vašeho bádání. Vaším úkolem je odpovědět, co je na obrázku a z jakého oddělení MZM tento exponát pochází. Své odpovědi na obě otázky zašlete do pátku téhož týdne do 10:00 skrze zprávu na facebooku muzea spolu s vaším e-mailem, abychom vás mohli kontaktovat v případě výhry. Vyhrává ten, který jako první nejlépe odpoví na obě otázky. Další podrobnosti o soutěži najdete na webu i facebooku muzea.

Pokud se nic nezmění, těšíme se na vás od 26. 5. 2020!
Informace do boxu:

Virtuální program muzea:
http://www.mzm.cz/zavrene-muzeum-neni-spici-muzeum/

Prodlužujeme výstavy:
Ondřej Sekora: Mravenčí a jiné práce: do 3. 1. 2021
Jako růže. Móda zrcadlem doby: do 20. 9. 2020
Řády a vyznamenání Španělska - sbírka Josefa L. Hrdého: do 7. 6. 2020

 

Kontakt:
Jana Olivová

Moravské zemské muzeum
E: jolivova@mzm.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.